Zabiegi na twarz – jakie wybraćPielęgnacja skóry twarzy to najważniejszy element utrzymania młodej i gładkiej cery. Nawet najlepiej wykonany makijaż nie pomoże, jeżeli w pierwszej kolejności nie zadbamy o wygląd skóry. Współczesna medycyna estetyczna oferuje szereg zabiegów, które stanowią świetne wsparcie domowej pielęgnacji i pozwalają przywrócić atrakcyjny wygląd skóry twarzy. Jakie są najpopularniejsze zabiegi na twarz i jakie zapewniają efekty?

Peeling węglowy

Jest to zabieg oczyszczający z wykorzystaniem aktywnego węgla. Celem zabiegu jest dogłębne oczyszczenie porów, usunięcie martwego naskórka i wszelkich zanieczyszczeń oraz regulacja produkcji sebum. Zabieg jest szczególnie polecany osobom. zmagającym się ze zmianami trądzikowymi i tłustą cerą.

HIFU 3D, czyli niechirurgiczny lifting twarzy

HIFU to innowacyjna technologia pozwalająca na zwiększenie napięcia skóry, poprawę jędrności i uniesienie konturu twarzy.  Podczas zabiegu HIFU 3D wykorzystywane są skoncentrowane fale ultradźwiękowe, które docierają do głębszych warstw skóry, a także do tkanki podskórnej. W miejscach, w których fale się skupiają, powstają mikroskopijne punkty o wysokiej temperaturze, co stymuluje naturalne procesy regeneracji skóry. To z kolei może prowadzić do poprawy elastyczności i napięcia skóry oraz zmniejszenia widoczności zmarszczek i linii mimicznych. HIFU uważana jest za jedną z najlepszych nieinwazyjnych metod odmładzania wyglądu twarzy.

Mezoterapia igłowa i bezigłowa

Mezoterapia igłowa i bezigłowa są dwoma różnymi metodami stosowanymi w medycynie estetycznej w celu poprawy kondycji skóry twarzy. Oba zabiegi mają na celu dostarczenie skórze niezbędnych składników odżywczych i stymulację naturalnych procesów regeneracyjnych. W przypadku mezoterapii igłowej składniki wstrzykiwane są w głąb skóry przy pomocy igieł, natomiast mezoterapia bezigłowa dostarcza składniki odżywcze do skóry z wykorzystaniem fali elektromagnetycznej.

 

Oczyszczanie wodorowe

Oczyszczanie wodorowe twarzy to innowacyjny zabieg kosmetyczny, polegający na wtłaczaniu pod skórę i pod dużym ciśnieniem cząstek wodoru aktywnego. Dzięki odpowiedniemu sposobowi aplikacji, cząsteczki H2 wnikają do głębokich warstw skóry. Zabieg oczyszczania wodorowego sprzyja wyrównaniu kolorytu skóry, poprawieniu napięcia skóry i redukcji zmarszczek.

Karboksyterapia

Karboksyterapia to zabieg, polegający na wstrzyknięciu w skórę odpowiedniej dawki dwutlenku węgla. CO2 to gaz wykazujący korzystne działanie na skórę, który może przyczynić się do zwiększenia jędrności skóry, wygładzenia skóry czy redukcji zmian trądzikowych.

Jaki zabieg na twarzy wybrać?

Medycyna estetyczna oferuje szeroki wybór zabiegów na twarz, które mogą poprawić kondycję skóry oraz pozbyć się niektórych niedoskonałości. Jeżeli nie wiesz, jaki zabieg będzie odpowiedni dla Ciebie, skontaktuj się ze specjalistą, który podczas wstępnej konsultacji oceni stan Twojej skóry i zaproponuje odpowiednie metody działania, dostosowane do indywidualnych wymagań i potrzeb.

-->