Dlaczego warto zdecydować się na brwi permanentne

O brwiach mówi się, że są ozdobą oczu. Nic tak skutecznie nie podkreśla spojrzenia, jak dobrze zarysowane brwi. Dlatego wiele osób pragnie, aby zawsze wyglądały one jak najlepiej. Chcąc osiągnąć rezultat pięknych brwi przez cały czas, warto zdecydować się na makijaż permanentny brwi. Jest to zabieg, pozwalający na uzyskanie atrakcyjnego i naturalnego wyglądu brwi przez wiele miesięcy. Czym są brwi permanentne i dlaczego  wykonanie takiego zabiegu to dobry pomysł?

Czym są brwi permanentne?

Brwi permanentne lub makijaż permanentny brwi to zabieg kosmetyczny, podczas którego specjalista wprowadza pigment pod skórę pacjenta w celu nadania kształtu i wypełnienia brwi. Cały zabieg stanowi rodzaj tatuażu kosmetycznego, który pozwala na nadanie brwiom pożądanego kształtu. Brwi permanentne najlepiej wykonywać w salonie kosmetycznym pod okiem doświadczonego specjalisty. 

Na czym polega makijaż permanentny brwi?

Zabieg polega na wprowadzeniu pod naskórek w okolicach brwi odpowiedniego pigmentu przy pomocy urządzeń, które osadzają go na miejscu. Pigment umieszcza się na głębokości od 0,6 do 1,2 milimetra. Do wykonania brwi permanentnych najlepiej wybrać gabinet kosmetyczny, w którym stosowane są bezpieczne atestowane barwniki, zapewniające długotrwały efekt.

Zaletą brwi permanentnych jest to, że mogą one poprawić kształt i wygląd brwi, szczególnie w przypadku osób, które mają rzadkie brwi, mają łysiejące miejsca lub straciły brwi z powodu choroby, lub innych czynników. Brwi permanentne mogą również ułatwić tworzenie makijażu, eliminując konieczność codziennego rysowania brwi.

Ile utrzymują się brwi permanentne?

Trwałość brwi permanentnych może różnić się w zależności od kilku czynników, w tym od indywidualnych cech skóry, jakości pigmentu, techniki wykonania procedury oraz dbałości o brwi po zabiegu. Zazwyczaj efekt zabiegu widoczny jest od roku do 5 lat.

Początkowo po zabiegu brwi będą intensywniejsze i wyraziste, ale z czasem pigment może zacząć blednąć. Jest to naturalny proces związany z regeneracją skóry i stopniowym rozkładem pigmentu. Szybkość utraty pigmentu może przebiegać w indywidualnym tempie u różnych osób.

Dlaczego warto wykonać brwi permanentne?

Permanentny makijaż brwi to świetne rozwiązanie dla osób zmagających się z przerzedzonymi włoskami na brwiach lub nieregularnymi łukami brwiowymi. Zabieg pozwala na stworzenie odpowiedniego kształtu brwi i wypełnienie ich w taki sposób, że zachowają piękny wygląd na wiele miesięcy. Ostateczny rezultat zależy oczywiście od indywidualnych czynników oraz metod pielęgnacji brwi po zabiegu, jednak brwi permanentne stanowią aktualnie najlepszą metodę na uzyskanie atrakcyjnych brwi na długi czas.

Choć bezpośrednio po zabiegu brwi mogą wydawać się nieco zbyt ciemne, a w okolicy często pojawia się obrzęk, po pełnym wygojeniu zbledną nawet o 40-50% i będą wyglądać naturalnie.

-->