Mezoterapia igłowa – zalecenia po zabiegu

Mezoterapia igłowa to jeden z najczęściej wybieranych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej. Przy pomocy odpowiednich narzędzi specjalista może wprowadzić w głębokie warstwy skóry składniki odżywcze wpływające na lepsze ujędrnienie skóry oraz spowolnienie procesów starzenia. Wysoka skuteczność zabiegu sprawiła, że stał się on bardzo popularny wśród osób, które nie tylko chcą poprawić swoją urodę, ale też pozbyć się niektórych problemów związanych ze skórą. Mezoterapię można wykonać na różnych obszarach ciała. Zabieg przeprowadzony w profesjonalnym gabinecie na znieczuleniu miejscowym powinien być bezbolesny, jednak dla osiągnięcia pełnych efektów, pacjent powinien stosować się do zaleceń pozabiegowych. Co można, a czego nie powinno się robić po zabiegu mezoterapii igłowej?

Czym jest i na czym polega mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa to niechirurgiczna procedura estetyczna, która polega na wprowadzaniu małych dawek substancji aktywnych bezpośrednio do skóry za pomocą cienkich igieł. Procedura ma na celu poprawę wyglądu skóry, nawilżenie, odżywienie i regenerację tkanek. Wysoka skuteczność zabiegu sprawiła, że aktualnie jest to jedna z najpopularniejszych metod poprawiania urody i leczenia problemów skórnych wykonywana w gabinetach medycyny estetycznej. Pacjenci muszą jednak pamiętać, że zalecenia pozabiegowe są bardzo ważne dla utrzymania dobrych efektów całej terapii.

Jakie są wskazania do mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa najczęściej wybierana jest w celu odżywienia i nawilżenia skóry. Wprowadzenie substancji odżywczych głęboko pod skórę ułatwia regenerację komórek i wpływa na szybszą odbudowę uszkodzeń, a także ujędrnia i wygładza skórę, przywracając jej elastyczność i zdrowy wygląd.

Mezoterapia może być też wykorzystywana w innym celu. Zabieg jest pomocny w redukcji zmarszczek, likwidacji blizn i rozstępów, pomaga również zmniejszyć widoczność przebarwień czy blizn potrądzikowych.

Mezoterapia igłowa – jakie są zalecenia po zabiegu?

Mezoterapia igłowa polega na wykonaniu mikronakłuć, które wywołują w skórze delikatne i kontrolowane reakcje zapalne. Dzięki powstaniu takich kanalików substancje aktywne mogą efektywniej wnikać w komórki skóry. Mimo wszystko podczas zabiegu dochodzi do przerwania ciągłości naskórka, a to wiąże się z koniecznością przestrzegania pewnych zaleceń, takich jak:

  • przez 4 tygodnie nie należy się opalać ani korzystać z solarium;
  • przez ok. 7 dni po zabiegu lub do całkowitego wyleczenia skóry należy zrezygnować z intensywnych ćwiczeń fizycznych, korzystania z sauny, basenu;
  • przez ok. tydzień lub do wyleczenia skóry nie powinno się stosować peelingów i depilacji na obszarze wykonanego zabiegu;
  • przez ok. tydzień po zabiegu w miejscu wykonania mezoterapii nie powinno się stosować preparatów o działaniu mocno złuszczającym;
  • przez dobę po zabiegu nie wolno pić alkoholu;
  • przez 14 dni po zabiegu należy zrezygnować z uprawiania sportów zimowych;
  • zaleca się stosować kremy ochronne z filtrem SPF 30 lub SPF 50;
  • w przypadku zabiegu na twarz makijaż można nałożyć dopiero po 2 dniach od wykonania mezoterapii;
  • zaleca się stosować regenerujące, silnie nawilżające kremy.
-->