Gabinet kosmetyczny HELIOS – Małgorzata Modrzejewska

jak dlugo utrzymuje sie opalanie natryskowe
Jak długo utrzymuje się opalanie natryskowe?
13 września 2021

Jak pielęgnować brwi po makijażu permanentnym?

jak pielegnowac brwi po makijazu permanentnym

jak pielegnowac brwi po makijazu permanentnymMakijaż permanentny brwi to rodzaj trwałego makijażu, który ma na celu imitowanie naturalnego łuku brwiowego. Taka forma makijażu optycznie zagęszcza włoski, pozwala skorygować kształt brwi, a także odbudować je w przypadku całkowitego ich braku. Makijaż permanentny polega na umieszczeniu pigmentu pod powierzchnią naskórka przy pomocy specjalnego urządzenia. Wykonanie zabiegu wiąże się z przerwaniem ciągłości naskórka, dlatego istotną kwestią jest właściwa pielęgnacja, która wpłynie nie tylko na ostateczny wygląd brwi, ale również na ich trwałość.

Wygląd i gojenie się brwi po makijażu permanentnym

Całkowity proces gojenia się brwi po makijażu permanentnym wynosi około 14 dni. Bezpośrednio po zabiegu skóra w okolicach łuku brwiowego może być zaczerwieniona. Stan podrażnienia ustępuje jednak po około 2-3 godzinach od zakończenia zabiegu. Czas gojenia zależny jest tutaj od indywidualnych uwarunkowań naskórka. W miejscu podania znieczulenia, skóra jest może być nieco jaśniejsza. Odbarwienie spowodowane jest to obkurczaniem się naczyń krwionośnych i zanika wraz z ustąpieniem znieczulenia. W kolejnych dniach po zabiegu makijażu permanentnego brwi skóra w ich okolicach zaczyna się łuszczyć, a w miejscu pigmentacji mogą pojawiać się niewielkie strupki, których nie należy zrywać.

Pielęgnacja brwi po makijażu permanentnym

Po zabiegu makijażu permanentnego brwi zalecane jest używanie jedynie dedykowanych lub poleconych kosmetyków i stosowanie się do wszelkich wskazówek linergistki. Należy pamiętać o tym, by w żaden sposób nie trzeć, nie natłuszczać, ani nie myć skóry wokół brwi mydłem. Po 24h od zabiegu, przy użyciu jałowego gazika powinno się zacząć delikatnie osuszać skórę z nagromadzonego osocza. Naskórek wokół brwi należy traktować ze szczególną ostrożnością, po ówczesnym dokładnym zdezynfekowaniu rąk.

Co ważne, przez minimum 6 dni od wykonania zabiegu makijażu brwi należy unikać słońca i pamiętać o stosowaniu kremów z filtrem UV. Wszelki kontakt ze słońcem może bowiem skutkować rozjaśnieniem się pigmentu na brwiach. Po zabiegu konieczna jest także tygodniowa rezygnacja z aktywności fizycznej, a także miesięczna rezygnacja z solarium, sauny i basenu. Zaleca się również unikać gorących napojów, ostrych potraw i alkoholu, bowiem rozrzedzają one krew i powodują, że pigment nieprawidłowo osadza się na naskórku.

Stosowanie się do wymienionych poleceń jest niezwykle istotne z perspektywy całego procesu rekonwalescencji. Wówczas naruszona skóra regeneruje się i zachodzą w niej zmiany, które nie mogą być zakłócane przez nieodpowiednią pielęgnację.

-->