Gabinet kosmetyczny HELIOS – Małgorzata Modrzejewska

jak dlugo utrzymuje sie opalanie natryskoweOpalanie natryskowe to coraz chętniej wybierany sposób uzyskiwania opalonej skóry. Jest doskonałą alternatywą dla wszystkich tych, którzy chcą cieszyć się brązową skórą, jednak z przyczyn często niezależnych, unikają kontaktu ze słońcem. Opalanie natryskowe jest obecnie najbezpieczniejszą metod opalania. Jak wygląda opalanie natryskowe? Jak długo utrzymuje się efekt opalenizny na skórze? Na te i inne pytania odpowiadamy poniżej.

Przebieg opalania natryskowego

Opalanie natryskowe wykonywane jest przez kosmetyczkę w specjalnej, dedykowanej do tego celu tubie. W Gabinecie Kosmetycznym Helios Małgorzaty Modrzejewskiej w Bydgoszczy przy ulicy Jana i Jędrzeja Śniadeckich 3 opalanie natryskowe wykonywane jest w specjalnie przygotowanej wentylowanej kabinie. Wchodzi się do niej najczęściej w klapkach, stroju kąpielowym lub bieliźnie oraz czepku, którego zadaniem jest ochrona włosów. Samo opalanie natryskowe polega na rozpyleniu na skórze mgiełki opalającej z barwnikiem przy pomocy profesjonalnego urządzenia. Przygotowanie do opalania natryskowego trwa około 10 minut, natomiast samo opalanie – 15 minut. Po przeprowadzonym zabiegu należy odczekać kilka minut, by opalenizna się utrwaliła.

Mgiełka służąca do opalania natryskowego może mieć wiele odcieni, dlatego też łatwo dopasować jej kolor do swojej karnacji. Zawiera ona wcześniej wspomniany barwnik, który pobudza produkcję melaniny. Dzięki temu, skóra poddana opalaniu natryskowemu nabiera ciemniejszej barwy. Mgiełka opalająca w swoim składzie posiada także witaminy i odżywcze substancje poprawiające kondycję skóry. Przed zabiegiem warto wykonać peeling.

Opalenizna po opalaniu natryskowym – ile się utrzymuje?

Trwałość opalania natryskowego zależna jest od kilku czynników, z czego najważniejsze z nich to kondycja skóry i jej właściwa pielęgnacja po zabiegu. W tym przypadku kluczowe jest odpowiednie nawilżenie skóry – nie tylko po opalaniu natryskowym, ale również przed. Im skóra jest bardziej wysuszona, tym szybciej znikać będzie opalenizna. Dobrze zadbana skóra to gwarancja dłużej trwałości i równomiernego bladnięcia opalenizny. Najczęściej efekty opalania natryskowego utrzymują się około tygodnia, w wielu przypadkach nawet 10 dni, a czasem 5 dni. Wszystko zależne jest od uwarunkowań skóry i wspomnianego nawilżenia.

Po upływie tego czasu opalenizna natryskowa zaczyna schodzić z ciała. Najszybciej znika z okolic pach, pod kolanami, pod biustem i pod pośladkami, bowiem wykazują się one największą potliwością i są narażone na tarcie przez ubrania. W trakcie bladnięcia opalenizny na ciele mogą pojawić się nieestetyczne plamy. Polecanym rozwiązaniem na ten problem jest wykonanie peelingu, który skutecznie wyrówna koloryt skóry.

-->