Karboksyterapia - terapia dwutlenkiem węglaKarboksyterapia to zabieg, który okazał się być przełomem w medycynie estetycznej. Bazuje na dobroczynnym działaniu dwutlenku węgla, nazywanym także nie bez powodu “cudownym gazem”. Wykazuje się spektakularnymi efektami w wielu wskazaniach, takich jak między innymi cellulit, rozstępy, zwiotczenie skóry, zmarszczki, worki i cienie pod oczami, wzmożone wypadanie włosów czy też zaburzenia krążenia.

Na czym polega zabieg karboksyterapii?

Zabieg karboksyterapii polega na kontrolowanym aplikowaniu medycznego dwutlenku węgla  – śródskórnie lub podskórnie – przy pomocy specjalnego urządzenia. Gaz podawany jest w ściśle określonych ilościach, objętościach i ciśnieniu, na właściwą głębokość. CO2 przenika do tkanek powodując:

  • rozszerzenie naczyń krwionośnych, a co za tym idzie zwiększenie mikrokrążenia – przepływu krwi, składników odżywczych i tlenu, 
  • pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny, czego konsekwencją jest polepszenie jędrności, elastyczności i ogólnej kondycji skóry,
  • wzmożenie drenażu limfatycznego, przez co dochodzi do zredukowania ilości tkanki tłuszczowej i polepszenia odżywienia skóry,
  • przyspieszenie procesów regeneracji, dzięki czemu skutecznie zmniejsza się widoczność blizn i rozstępów.

Po jakim czasie widać efekty terapii?

Pierwsze efekty widoczne są już po pierwszym wykonanym zabiegu. W szczególności dotyczy to infuzji CO2  przeprowadzonej w okolicach oczu i na całej twarzy (redukcja zmarszczek, worków i cieni pod oczami). W przypadku karboksyterapii stosowanej celem zredukowania cellulitu, zmniejszenia widoczności blizn, modelowania sylwetki czy ujędrniania skóry, rezultaty widoczne są po 3-4 wizytach w naszym gabinecie. 

Efekty zabiegu dwutlenkiem węgla utrzymują się od kilku miesięcy, czasami do roku. Wszystko zależy od trybu życia i metod pielęgnacji skóry w warunkach domowych. Po zakończeniu terapii, w celu podtrzymania uzyskanych rezultatów, zalecamy wykonywać zabiegi przypominające 1-2 razy w miesiącu. 

Czy karboksyterapia boli?

Odczucia bólowe są każdorazowo kwestią bardzo indywidualną – wszystko zależy od progu bólu osoby, która zdecydowała się poddać zabiegowi. Aplikacji gazu może towarzyszyć chwilowy ból lub lekki dyskomfort – rozpieranie, ucisk, szczypanie lub pieczenie. W Gabinecie Kosmetycznym Helios Bydgoszcz podczas wykonywania zabiegów każdorazowo dokładamy wszelkich starań, by uczucie dyskomfortu i dolegliwości bólowe były odczuwalne w jak najmniejszym stopniu.

Ile kosztuje karboksyterapia w Gabinecie Kosmetycznym Helios w Bydgoszczy?

Cena wykonania karboksyterapii w naszym gabinecie uzależniona jest od partii ciała i wielkości leczonego obszaru. Koszt przeprowadzenia jednego zabiegu waha się między 100 a 350 zł. Zainteresowane Klientki, a także Klientów zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym cennikiem i kontaktu w celu umówienia wizyty.

-->