hifu_3dKto z nas nie chciałby zachować pięknej, jędrnej i młodej skóry przez całe swoje życie? Medycyna estetyczna pozwala w mniejszym lub większym stopniu na zahamowanie procesów starzenia – przynajmniej w aspekcie wizualnym. Niektóre z zabiegów wymagają użycia skalpela, inne – strzykawek. Alternatywą cieszącą się coraz większą popularnością jest HIFU 3D – czym jest i jakie efekty przynosi?

Czym jest HIFU? HIFU to inaczej High Intensity Focused Ultrasound, czyli zabieg estetyczny, który wykorzystuje ultradźwięki. Technologia HIFU wykorzystuje skoncentrowaną wiązkę fal ultradźwiękowych o bardzo dużej energii i nakierowuje je na konkretny obszar ciała. Cały zabieg stosowany jest punktowo, a zatem nie naraża się całej skóry na efekty niepożądane.

Jak działa metoda HIFU 3D?

Ultradźwięki, które wytwarzane są podczas zabiegu metodą HIFU 3D docierają do głęboko położonych warstw skóry – od 1,5 mm do nawet 13 mm – przyczyniając się do ablacji, nie naruszając jednocześnie wierzchniej warstwy naskórka. Działanie HIFU powoduje, że:

  • tkanka, która absorbuje falę ultradźwiękową nagrzewa się, co powoduje pobudzenie kolagenu;
  • w tkance powstają pęcherzyki gazu, które przez wzrost ciśnienia wewnątrz ulegają zniszczeniu.

Wiązka fal dźwiękowych o dużym natężeniu poprawia jakość włókien kolagenowych, sprawia że skóra staje się bardziej elastyczna, a zatem można ją swobodnie formować. Z racji, że metoda HIFU 3D jest bardzo precyzyjna, stosuje się ją na wybrane partie ciała. Ten mało bolesny i w zasadzie bezinwazyjny zabieg stosuje się przede wszystkim jako lifting twarzy oraz szyi.

Jakie efekty daje metoda HIFU 3D?

Zabieg z zakresu medycyny estetycznej ma przede wszystkim za zadanie przywrócenie jędrności oraz likwidację zmarszczek. Efekty zabiegu HIFU 3D sprzyjają ujędrnieniu skóry, przywracają owal twarzy, ale co najważniejsze – nie wymagają długiej i bolesnej rekonwalescencji.

Regeneracja w przypadku liftingu HIFU zajmuje od kilku do kilkunastu godzin, ale w większości przypadków skóra jest gładka i wolna od zaczerwienień tuż po zabiegu. Pierwsze efekty widoczne są od razu, choć te spektakularne przychodzą dopiero po serii zabiegów.

Zaletą zabiegu HIFU 3D jest również czas, w jakim skóra prezentuje się młodo i wspaniale – to od 18 do 24 miesięcy, dlatego też spektakularne efekty metody HIFU, zwanej też liftingiem bez skalpela są grzechu warte, tym bardziej że wykonanie zabiegu może dotyczyć dowolnej partii ciała, którą chcemy bezboleśnie odbudować. Zapraszamy do naszego gabinetu kosmetycznego w Bydgoszczy!

-->