laserowe-usuwanie-tatuazu

Historie tatuaży są tak samo różne, jak ich właścicieli – o ile, dla wielu jest to sposób na wyrażanie siebie, o tyle dla niektórych mogą to być błędy młodości, które chcieliby jak najszybciej usunąć. Podobnie, jak z typowym tatuażem może być również z makijażem permanentnym, który nie odpowiada naszemu nowemu stylowi lub po prostu potrzebujemy zmiany. W takim wypadku warto pomyśleć nad laserowym usuwaniem – tylko czy jest ono bezpieczne?

Decydując się na makijaż permanentny lub tatuaż często działamy pod wpływem chwili, albo panujących trendów. Z czasem może okazać się, że wybrana forma rysunku na naszym ciele nie jest do końca tym, co do nas pasuje i chcielibyśmy go zmienić. Z pomocą przychodzi nowoczesna technologia, a dokładnie – laserowe usuwanie. Nie jest ono pozbawione ryzyka, ale czy jest to zabieg niebezpieczny?

Jak usunąć tatuaż?

Zabieg laserowy jest uważany za najskuteczniejszy w przypadku usuwania makijażu permanentnego czy tatuaży. Wiązka światła skierowana zostaje na pigment w skórze i rozbija go na mniejsze cząsteczki. Te z kolei pochłaniane są przez makrofagi, które oczyszczają organizm z toksycznych substancji.

W zależności od wielkości i intensywności tuszu, zabieg laserowego usuwania tatuażu lub makijażu może wymagać kilkukrotnego powtórzenia. Zabiegi przeprowadza się seriami co 8 tygodni, bowiem tyle działa rozkładanie tuszu przez makrofagi. Jeśli po tym czasie efekt nadal będzie niezadowalający, działanie lasera będzie trzeba powtórzyć. Skuteczne pozbycie się tatuażu wymaga najczęściej około 8 zabiegów.

Laserowe usuwanie makijażu permanentnego – jakie są przeciwskazania?

Nowe trendy, albo po prostu impuls sprawiły, że zdecydowałaś się na makijaż permanentny brwi, którego żałujesz? Laserowe usuwanie będzie najlepszym sposobem do powrotu do naturalności, jednakże istnieją pewne przeciwskazania, które wykluczają usunięcie barwnika ze skóry za pomocą mocnej wiązki światła.

Przede wszystkim na laserowy zabieg medycyny estetycznej nie mogą zapisać się kobiety w ciąży czy karmiące piersią – to całkowicie naturalne, bowiem ten wyjątkowy stan znacznie uniemożliwia wykonanie wielu zabiegów. Przeciwwskazaniem są także niektóre choroby, które mogą prowadzić do problemów z krzepnięciem krwi, w tym cukrzyca.

Zabieg usuwania laserowego wymaga także właściwej pielęgnacji, dlatego też przed jego wykonaniem nie można się opalać – zarówno na słońcu, jak i w solarium, a także stosować ziół i suplementów diety, które mogą prowadzić do reakcji alergicznej.

Przed wykonaniem profesjonalnego zabiegu laserowego niezbędna jest konsultacja – dzięki temu usunięcie tatuażu lub makijażu permanentnego będzie całkowicie bezpiecznie!

-->